Higiena dziecka

Jakie wybrać chusteczki dla noworodka?

Co musimy wiedzieć o chusteczkach dla dzieci?

Chusteczki dla niemowląt, jak na przykład chusteczki Pampers ułatwiają zdecydowanie przewijanie. Pozwalają nam szybko oraz bez większego kłopotu oczyścić skórę dziecka, z tego co się znalazło w pieluszce. W opakowaniu chusteczki układane są warstwowo. Dzięki temu wyciągnąć możemy je pojedynczo. Wyciągniemy dokładnie tyle, ile jest nam potrzebne. Chusteczki nawilżane dola niemowląt są znane rodzicom, ale nie tylko. Internetowych forach często pojawiają się wątpliwości w czym chusteczki są od wacików lepsze oraz od przegotowanej wody, którymi również można skórę dziecku przemywać. Na pewno chusteczki są o wiele bardziej wygodne. Do ich obsługi nam wystarczy tylko jedna ręka. Drugą swobodnie możemy trzymać nogi dziecka. Oprócz tego maluch wiercących się podczas przewijania wywrócić może miseczkę z wodę i nam wszystko dookoła zaleje. Chusteczka wilgotna jest miękka oraz śliska w dotyku. Przypomina bawełnianą oraz cienką ściereczkę. Wykonana jest z obrabianych specjalnie włókien, które są mocne oraz elastyczne. Są także dodatkowo nasączone substancjami pielęgnującymi oraz oczyszczającymi. Producenci również dodają niewielkie ilości konserwantów, które są bezpieczne dla skóry. Podczas przewijania w łatwy sposób przenieść można do opakowaniu drobnoustroje, które znajdują się na skórze. Bez konserwantów w chusteczkach szybko by się zaczęły psuć.

Kiedy lepsza jest woda?

Chusteczki nie zawierają w składzie żadnych chroniących środków skórę przed działaniem kału oraz moczu. Dlatego za każdym razem po czyszczeniu pupy dziecka powinniśmy nasmarować ją także kremem, który zapobiega poparzeniom. Najlepiej wybrać krem, który zawiera tlenek cynku. Tworzy tym samym cienką warstwę, która nie przepuszcza wilgoci. Gdy nasz maluszek jest uczulony czy też wzmaga się z zapaleniem pieluszkowym skóry powinniśmy zrezygnować z chusteczek. W takich wypadkach oczyszczać powinniśmy pupę dziecka wacikiem, który jest zmoczony w ciepłej lekko wodzie.

Co zawierają chusteczki dla niemowląt?

W sklepach znajdziemy w zasadzie dobrych kilkanaście rodzajów chusteczek. Nie tylko się różnią kolorem samego opakowania oraz nazwą firmy. Co tego różnią się tym co posiadają w środku. Jedne nasączone są balsamem rumiankowym, inne aloesem, nagietkiem czy też oliwką. Znajdziemy także takie, do których jest dodany krem pielęgnujący oraz krem nawilżający. Wszystkie dzielimy na dwie grupy. Są to lekko perfumowane oraz całkowicie bezzapachowe. Wybór należy do nas. Najlepsze są jednak te od producenta Pampers. Będziemy zadowoleni z produktu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *